top of page
Industrial gas Storage_edited_edited.png

Ekologická likvidace acetylenových lahví

Společnost Technovit a.s. v Ústí nad Labem se zabývá 100% ekologickou likvidací vyřazených acetylenových lahví, výrobou nově vyvinuté ekologicky nezávadné plnící hmoty do acetylenových lahví a nabízí vám i další služby související s tlakovými lahvemi obecně.

thumbnail_DSCF4104.jpg

100% ekologicky bezpečná technologie likvidace acetylenových lahví

Technovit, jako jediná společnost na světě, nabízí certifikovanou a ekologicky bezpečnou technologii likvidace acetylenových lahví. Tato technologie 100% recykluje všechny části acetylenových lahví obsahujících azbestovou i bezazbestovou hmotu.

DSCF3611-Edit.jpg

Povolení pro přeshraniční přepravu

  • K přeshraniční přepravě vyřazených acetylenových lahví je potřeba povolení Ministerstev životního prostředí v zemi původu odpadu, všech tranzitních zemí a Ministerstva životního prostředí České republiky.

  • Technovit ve spolupráci s původcem odpadu zajistí všechny dokumenty k získání povolení.

Přeprava

  • Technovit zajistí přeshraniční přepravu vyřazených acetylenových lahví do našeho závodu certifikovanou přepravní společností, která má všechna platná školení a povolení pro přepravu nebezpečného odpadu.

Příprava lahví

  • Po doručení vyřazených acetylenových lahví do našeho závodu jsou lahve roztříděny podle druhu rozpouštědla. Lahve jsou zbaveny čepiček a ventilů.

Destilace rozpouštědla

  • Destilace acetonu z lahve probíhá ve vodní lázni. Destilace DMF z lahve probíhá ve speciálně upravené plynové peci. Vydestilovaná rozpouštědla jsou používána k druhotnému využití.

Znehodnocení

  • Propalem ventilového závitu a těla lahve dochází k jejich znehodnocení a k zamezení zneužití lahve při následné přepravě k finální recyklaci.

Roztavení v pecích

  • Znehodnocené lahve jsou převezeny, včetně ocelového obalu i porézní hmoty, do certifikované ocelárny, kde slouží jako základní vstupní surovina. 

  • Azbest je nebezpečný svou vláknitě-krystalickou strukturou. Jeho roztavením při teplotě nad 1150 °C, což je jeho tavný bod, se přemění na neškodný inertní minerál. Přetavením ocelového obalu se získá ocel pro další využití v metalurgickém průmyslu, a z porézní hmoty zbavené azbestu vznikne struska, která se využívá ve stavebním průmyslu.

Napište nám

Michaela Dušková

E: michaela.duskova@technovit.cz

M: +420 731 515 569

Děkujeme!

bottom of page